28 Şubat kara bir leke olarak tarihimizde kaldı

KONYA (İGFA) – Millete gözdağı vermek için tanklar yürüten, ikna odaları, kat sayı sorunu, soruşturma ve kovuşturmalarla ülkemizin gençlerinin eğitim haklarını engelleyen, bölücülük ve ayrımcılık ile milletimizin kardeşliğine nifak koymaya çalışan, bin yıllık tarihimize ve bu topraklara yabancı olanlar tarafından uygulamaya geçirilen bu menfur teşebbüs; ülkemizin, milletimizin ve halkımızın iradesini ortaya koyduğu demokrasi anlayışına büyük ziyanlar vererek Dünya nezdinde ülkemizin prestijini yerle bir etmiştir.

Bin yıl sürmesi hezeyanıyla ortaya atılan bu elim olay; ulu Türk milletinin darbe ve işgal teşebbüslerine karşı gösterdiği ulu bir direniş ve azim ile tarihin karanlık sayfalarına gömülmüştür.

Şunu asla unutmayalım ki 28 Şubat ve gibisi kalkışmalar, milletimizin iradesi karşısında hep hezimete uğramıştır. İnsan haklarını ihlal ederek demokrasimize kasteden ve milletimizin geleceğini elinden almaya çalışan böylesi karanlık süreçlerin bir daha yaşanmaması temennisiyle, millet iradesine karşı yapılan tüm kalkışmaları kınıyorum” dedi. Sinacı, Türk milletinin iradesinin üstünde bir güç olmadığını da vurguladı. Lider Sinacı, üreterek büyüyen Türkiye’nin önüne kimsenin geçemeyeceğini kelamlarına ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir