Arda Güler, İspanyolları kendine hayran bıraktı: Hayretler içinde kaldık

Geçtiğimiz günlerde Real Madrid’e transfer olan ve eflatun-beyazlılarla 6 yıllık mukaveleye imza atan 18 yaşındaki ulusal futbolcu Arda Güler, ekibiyle birinci idmanlarına çıktı. Genç yıldız, özgüvenli oyunu ve idmanlardaki klas hareketleriyle birinci günden Carlo Ancelotti ve takımının dikkatini çekti.

“Rekabete hazırım, kiralık gitmeyeceğim. Kazanmak istiyorum” diyerek kadroya katıldığı günden beri uğraşa hazır olduğunu vurgulayan Arda, kadro arkadaşlarına da erken ahenk sağladı. Arda Güler’i Madrid’e ayak bastığı andan itibaren takip eden İspanyol muhabirler, genç yıldızın potansiyeliyle ilgili yorumlarını aktardı.

PABLO M.FUENTENEBRO (DİARİO AS):

“ARDA GÜLER KALİTELİ BİR OYUNCU ANCAK REAL MADRİD’DE BAŞARILI OLMAK İÇİN BAZEN BU YETMİYOR”

Arda Güler, zati büyük yeteneğini Fenerbahçe’de göstermişti lakin Real Madrid öteki bir boyut. Dakikalarca müddet almamış olsanız bile sabırlı olmanız gerekecek. Vinicius Junior ve Rodrygo’nun vaktinde yaptığı üzere Modric ve Kroos üzere mükemmel oyuncularla yapılan her idmanda Arda bir şeyler öğrenmeli. Birinci izlenimlerimiz Arda Güler’in hakikaten kaliteli bir oyuncu olduğu istikametinde ancak Real Madrid’de başarılı olmak için bazen bu yetmiyor. Arda Güler yeni şeyler öğrenmeli. Örnek olarak Brahim Diaz’ı verebilirim. Brahim vaktinde takımda hoş bir durum kazanmak için kiralık olarak gitti ve artık geri döndü. Brahim artık grubun as oyuncularından oldu. Carlo Ancelotti adil bir antrenördür ve sizinle kazanıyorsa grupta oynatmaya devam edecektir. Madrid taraftarı, Arda hakkında pek bir şey bilmediği için onun oynayacağı günü görmeyi bekliyor.

JUANDE PEREZ (ESTADİO DEPORTİVO):

“ARDA REAL MADRİD’DE ÇOK FAZLA MÜDDET ALAMAYABİLİR; KİRALIK OLARAK GÖNDERİLMELİ”

Arda Güler, potansiyeli yüksek bir oyuncu. Ne kadar yetenekli olduğunu birinci idmanda gösterdi. Genç olması onun için avantaj lakin bu durum tıpkı vakitte Real Madrid’deki en büyük sorunu da olabilir. Madrid’de oynayacağı konumda Tchouameni, Camavinga, Ceballos (yakın vakitte sakatlandı), Kroos ve Modric üzere isimler olduğu için bu oyuncunun dilek ettiğinden ve muhtaçlık duyduğundan daha az dakika almasına neden olabilir. Real Madrid’de Arda Güler’le ilgili büyük bir heyecan var fakat birinci dakikadan itibaren performans gösteremezse seyirci değişiklik talep edebilir. Arda Güler’in önünde Real Madrid’e kendisi üzere genç yaşlarda gelen ve artık Ancelotti’nin vazgeçilmezi olan Vinicius Junior ve Rodrygo üzere örnekler var. Gördüğüme nazaran Arda Güler Real Madrid’de değerli pozisyonda yer alacak bir yeteneğe sahip ancak tartışmasız bir formda başlangıç yapabileceği bir kulübe kiralık olarak gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Real Madrid’de çok fazla müddet almasının onun için güç olduğunu düşünüyorum.

MARİO DE LA RİVA (DİARİO AS):

“ARDA’NIN İDMANDA VERDİĞİ PASLARI GÖRÜNCE HAYRETLER İÇİNDE KALDIK”

Real Madrid, Arda Güler’i potansiyeli yüksek bir oyuncu olduğu için transfer etti. Kulüp, son yıllarda genç ve yetenekli oyuncuları transfer etme siyasetini geliştirmeye devam ediyor. Vinicius, Rodrygo, Valverde ve Camavinga bu siyasetin başarılı örneklerindendir. Kimi genç oyuncular başlangıçta Castilla’da (Real Madrid’in ikinci takımı) oynadı fakat Arda oynamayacak. Bu durum da kulübün Arda’ya olan inancının bir işaretidir. Bir oyuncuyu öne çıkan özelliklerine nazaran pahalandırmak çoklukla zordur. Lakin Arda birinci idmanlarda bile çok hoş hisler uyandırıyor. Geçen gün bir idmanda verdiği pasları görünce haber merkezinde hayretler içinde kaldık. Real Madrid’e alışmak hem epey kolay hem de zordur. Real Madrid, yeni oyunculara tüm takviyesi veriyor. Kente alışması için muhtaçlık duyduğu her mevzuda ona yardım edecekler lakin burada baskı çok büyük. Herkes maçlarda tüm oyunculardan ellerinden gelenin en güzelini yapmasını bekler. Madrid taraftarı Arda Güler ile heyecan yaşıyor. Taraftarlar Arda’yı kollarını açarak karşılayacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir