Gamze’nin ölümüyle ilgili anne ve babayla birlikte 8 akrabası gözaltına alındı

Bodrum’un Mazı Mahallesi’nde ailesiyle birlikte yaşayan Gamze Sakallıoğlu, geçen 24 Ocak günü saat 07.30 sıralarında konutta kendisini uyandırmak için odaya giren annesi Turcen Sakallıoğlu (52) tarafından yatağında hareketsiz halde bulundu. İhbar üzerine konuta gelen sıhhat takımı, Gamze’nin hayatını yitirdiği belirledi.

Herhangi bir sıhhat sorunu olmadığı söz edilen genç kızın boynunda izler olduğu tespit edildi. Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu’nda yapılan otopsi süreçlerinin akabinde Gamze’nin cenazesi iki gün sonra Çamlıca Mezarlığı’nda toprağa verildi. Jandarma Kabahat Araştırma Timi’nin (JASAT) misyonları tarafından meskende yapılan inceleme sonucu genç kızın hayatını kaybetmesi, kayıtlara ‘şüpheli ölüm’ olarak geçti. 

BOYUN KEMİĞİNDE KIRIK TESPİT EDİLDİ

Gamze Sakallıoğlu’nun otopsi raporunda boyun kemiğinin kırık olduğu tespit edildi. Bunun üzerine anne Turcen ve baba Mehmet Halil Sakallıoğlu (53) gözaltına alındı. Jandarmadaki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Sakallıoğlu çifti, sulh ceza hakimliğince tutuklandı. 4 ay cezaevinde tutuklu kalan Sakallıoğlu çifti, isimli denetim kuralı ile tahliye edildi.

BAŞSAVCILIK, SAKLI BİR ŞAHİDİN İTİRAFI ÜZERİNE HAREKETE GEÇTİ

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, bilinmeyen bir şahidin itirafı üzerine olayla ilgili yine çalışma başlattı. Yeni elde edilen kanıtlar sonucu Turcen ve Mehmet Halil Sakallıoğlu hakkında bir kere daha gözaltı kararı çıkarıldı. Polis grupları, Sakallıoğlu çiftini gözaltına almak için İstanbul’da katıldıkları televizyon programının stüdyosuna geldi. Yayın sona erdikten sonra gözaltına alınarak Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şüpheliler, daha sonra Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı gruplarına teslim edildi.

8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI 

Jandarma grupları, yeni kanıtlar ışığında Turcen ve Mehmet Halil Sakallıoğlu’nun yanı sıra Gamze’nin amcası E.S. (55), kuzeni G.S. (32), ağabeyi M.S. (37), yengesi N.S.’yi (31) Bodrum’da, ablası F.K. (27) ile eniştesi D.K.’yı (30) da Milas’ta gözaltına aldı. 8 kuşkulu, süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilecek.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir