Hızlı ve Kalıcı Öğrenme için Yeni Nesil Eğitim Teknolojileri

Türkiye ortalamalarının üzerinde performans gösteren başarılı mezun kitlesi ve uzman akademik kadrosu ile kendi alanına öncülük eden Sevinç Eğitim Kurumları 38 yılı geride bıraktı. 1986 yılında İstanbul Bakırköy’de dershane olarak başlayan eğitim sistemini, öğrenci odaklı eğitim anlayışı ve uluslararası standartlara kolay adapte olması sayesinde kısa sürede yenilikçi bir kuruma dönüştürdü. Bugün kendi özgün yayınları ile öğrencilerin eğitimine gerekli desteği sağlayan Sevinç Eğitim Kurumları, Türkiye’nin sayılı köklü yapılarından biri olarak yeni yeteneklerin keşfinden doğru kariyer planlamasına kadar öğrencilerin her adımında yanında olmaya devam ediyor. 

 

2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte her biri alanında uzman isimler tarafından hazırlanan kapsamlı ve özgün yayınlarını tanıtan Sevinç Eğitim Kurumları, yıl boyunca her öğrenciyi yeni başarılara taşıyacak özel bir eğitim setini kullanacak. Bütün yılı MEB ile senkronize şekilde sürdürecek olan kurum, eğitim planını kendi özel yayınları olan yaprak testler, test kitapçıkları, değerlendirme ve ölçme sınavları, soru bankaları, konu anlatım kitapları gibi basılı yayınlara ek olarak karekodlu ve dijital içeriklerle birlikte tamamlayacak. Böylece her öğrencinin erişimine açık olan yenilikçi ve interaktif bir sistemi devreye sokarak uluslararası statüsünü ve kaliteli eğitim standartlarını daha da ileri seviyelere taşımış olacak.

Sevinç Yayınları öğretim yılı boyunca MEB müfredatına destek olacak

Eğitimde güvenilir, yenilikçi ve başarılı bir kurum olarak 1986’dan beri öne çıkan Sevinç Eğitim Kurumlarının kendi özgün materyalleri olan Sevinç Yayınları, okula destek olmak üzere MEB müfredatına uygun şekilde ders planına eklendi. Her biri kendi alanında uzman öğretmenlerin detaylı araştırmaları ve pedagojik araştırmalar sonucu tamamen öğrenci odaklı hazırlanarak müfredata dahil edilen Sevinç Yayınları, öğrencileri A’dan Z’ye eğiterek hem başarıya taşımayı hem de sosyal, psikolojik, bilişsel ve kültürel anlamda geliştirmeyi hedefliyor. 

 

Sevinç Eğitim Kurumlarının özellikle ulusal sınavlara hazırlık konusundaki deneyimini ortaya çıkaran Sevinç Yayınları, ortaokul ve lise müfredatına uygun konu anlatım kitaplarına ek olarak; pek çok test, kitapçık, sınav, föy, kit ve sözlükten oluşuyor. Öğrenci ihtiyacına göre planlanan Eksik Tamamlama ve Pekiştirme (ETAP) etütleri, Araştırma, Pekiştirme ve Tekrar Etme (AR-PE-TE) hafta sonu çalışma ödevleri, yarıyıl ve yaz tatili çalışma kitapları, LGS ve YKS hazırlık ve deneme setleri, genel tekrar çalışma kitapları ve yapay zeka destekli ölçme değerlendirme sistemi kullanılarak hazırlanan, her öğrencinin kişisel eksik kazanımına göre oluşturulan kişiye özel hata  kitapçıkları ile, öğrencinin kısa sürede eksiklerini tamamlayarak sınav başarısını artırmayı sağlıyor. Düşünme beceri çalışmaları gibi yayınlar ise öğrenciyi bireysel anlamda geliştirerek her zaman sorgulamayı seven, kendini eğiten donanımlı ve evrensel insanlar olarak yetiştiriyor. Sevinç Eğitim Kurumlarının nitelikli yayın serisi, her yıl öğrencileri ülkedeki ve dünyadaki en prestijli okullara yerleştirerek başarılı ve parlak bir geleceğe hazırlıyor. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için benzer hedefle hazırlanan Sevinç Yayınları materyalleri de her yıl olduğu gibi, bu yıl da Sevinç’lileri ülkenin en ayrıcalıklı yüzdelik dilimleri arasına sokmayı planlıyor.

Yenilikçi yayın sisteminin öğrenciye ve öğretmene sağladığı faydalar

MEB müfredatı doğrultusunda ve alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanan kaliteli Sevinç Yayınları, konu anlatımından deneme testlerine ve genel tekrar kitapçıklarına kadar pek çok farklı şekilde öğrencileri başarıya götürmeyi amaçlıyor. Konu anlatım kitapları müfredattaki derslerin daha kolay anlaşılmasını sağlarken; yaprak testler, deneme sınavları, yarıyıl ve yaz tatili kitapları, hata kitapçıkları ve diğer sınava yönelik yayınlar hem öğrenciye daha fazla sınav deneyimi kazandırmaya hem de güçsüz yanlarına odaklanarak geliştirmesine yardımcı oluyor. Böylece ders konuları en hızlı şekilde kavranıyor ve ara sınavlar ile sürekli pekiştiriliyor; eksikler ise düzenli tekrarlar ve soru çözümleri ile kısa sürede tamamlanmış oluyor. 

 

Sevinç Eğitim Yayınları’nın bir diğer ayağını ise dijital ve karekodlu ders materyalleri oluşturuyor. Online Uzaktan Eğitim Portalı ve Mobil Uygulama üzerinden her öğrencinin erişimine açık olan dijital ve karekodlu içerikler, öğrenme sürecini daha kolay, hızlı ve kalıcı hale getirmeyi hedefliyor. Dijital teknolojilerin bu yaygın kullanımı her öğrencinin, dersleri kaçırmadan ve kendi ideal çalışma ortamında takip etmesini sağlarken öğrenme biçimlerinin yeniden şekillenmesine de izin veriyor. Öğrencilerin yanı sıra; öğretmenlerin erişimine de açık olan dijital eğitim portalı, öğrenci takibini kolaylaştırarak kişiye özel çalışma ve soru çözme tekniklerinin geliştirilmesine yardımcı oluyor. Sevinç Eğitim Kurumlarının ömür boyu eğitime tabi nitelikli eğitmenleri bu sistemi kullanarak hangi öğrencinin nerede zorlandığını kolayca tespit edebiliyor, performans ölçme raporları ile dönem boyu gösterdiği akademik başarıyı takip edebiliyor ve ders planını hem genel sınıf seviyesine hem de öğrencinin gereksinim duyduğu özel ihtiyaçlara göre planlayabiliyor.

 

Öğrencileri hem bir üst sınıfa hem de ulusal sınavlara hazırlamayı amaçlayan bu nitelikli yayınlar ve gelişmiş eğitim teknolojileri Sevinç Eğitim Kurumlarının özgün, prestijli ve sınırları aşan eğitim modelini her anlamda yansıtıyor. Böylece hem eğitimciler için ders verimli akademik planlar hazırlamak kolaylaşıyor hem de öğrenciler için hızlı ve kalıcı bir öğrenme sistemi standart haline gelmiş oluyor. 

 

Sevinç Eğitim Kurumları Hakkında

Sevinç Eğitim Kurumları; 1986 yılında yenilikçi, çağdaş ve Atatürkçü eğitim anlayışıyla kuruldu. Bugün bünyesinde Sevinç Kurs Merkezi, Sevinç Koleji, Sevinç Anaokulu, Sevinç Yayınları ve Sevinç Portal markalarını bulunduran kurum, Türkiye genelinde toplam 27 adet kurs merkezi, 6 adet kolej ve 3 adet bağımsız anaokuluna sahip olarak büyümesini sürdürüyor. Temelinde “Köklü geçmiş ve çağdaş gelecek” mottosu yer alan kurum, Yaşayan Okul konseptiyle geleceğe ışık tutmaya, 38 yıllık deneyimini gelecek nesillere aktarmaya devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir