Mansur Yavaş: 23 yıl jeliboncu bir kafaya Ankara’yı teslim ettiler

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Manisa Salihli’de, Millet Buluşması programına katıldı.

Yavaş, “Ankara’da 23 buçuk yıl jeliboncu bir başa Ankara’yı teslim ettiler. Ve Ankara’nın kaynaklarını sağa sola harcadı. 16 milyarı götürdü ANKAPARK’a batırdı. Ankara’nın içine girerken o gördüğünüz kapılara 255 milyon lira para harcandı. Ankaralının parasını har vurup harman savurdu. Ankara’nın birçok yerinde hala su yok, kanalizasyon yok. Hepsini tamamlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Yavaş, Türkiye’nin birinci 100 zengini içerisinde yalnızca Ankara Büyükşehir’den aldığı işlerle o listeye giren beşerler olduğunu söyledi

ABB Başkanı Yavaş’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“14 Mayıs’ta seçimde bir seçime gidiyoruz fakat televizyonlara baktığınız vakit seçime mi gidiyoruz savaşa mı gidiyoruz belirli değil. Savaş gemileri, SİHA’lar, İHA’lar her şey piyasaya çıktı seçim için konuşuluyor. Meğer konuşmamız gereken bir gündem var. 21 yıldır ülkeyi yöneten ve son yıllarda da yönetemez hale gelen iktidar gençlerin işsizliği, artık hayal kuramamamız olması, mesken sahibi kiracı hengameleri, kuyruklar, yokluklar, yolsuzluklar almış başını gidiyor. Bunların konuşulmasını istemiyorlar. Bunu biz 2019 seçiminde de yaşadık. Şöyle yapıyorlar; bizi seçmezseniz o tarafta öcü var diyorlar. Öcüden diyemediler lakin dediler ki ‘Bizi seçmezseniz Ankara batar.’ O denli söyleseler düzgün dediler ki; ‘Bunlar Ankara’yı yönetemez, küçücük bir ilçenin belediye başkanlığını yönetmiş’. Birinci ay 50 milyon lira işçi maaşı eksik, nereden ödeyecek? Kendileri para basıyorlar ya. İş başına geldik. İsrafı ortadan kaldırdık. Tüm ihaleleri açık yayınlamaya başladık. Bugün Youtube’da 3 bin 500 ihalemiz açık bir halde yayınlanıyor. 5 katrilyon eski devrin borcunu ödedik.

JELİBONCU BİR BAŞA ANKARA’YI TESLİM ETTİLER: Bunlar söyleyecek kelamı kalmayınca lakin iftira atarlar. En son söylediklerini söylüyorum; şayet Mansur Yavaş’ı seçerseniz dediler PKK’lılar sayaç okuyacak, DHKP-C’liler de fatura taşıyacak bunların konutunuza gelmesinden korkmuyor musunuz dediler. Biz de seçildik. Vatansever Türk gençleri götürüyor meskenlere faturaları. PKK’nın ne işi var belediyeyle? O orta İstanbul’da kazanmıştık. Fakat İstanbul seçimini iptal ettiler. Baktılar ki seçilen Millet İttifak’ı belediyelerinde devletin bekasını tehlikeye sokacak hiçbir şey yok, çok sistemli yönetmeye başladılar. Bu seferde Ekrem Başkan’ın seçimine gelince şuna başladılar, aynı sözleri yine söylüyorlar. Ondan sonra dediler ki; şayet İstanbul’u kaybedersek Mekke düşer, İstanbul’u kaybedersek Kudüs düşer, İstanbul’u kaybedersek büyük İsrail kurulur. Motamot bunları söylediler. En son dediler ki; Binali’yi mi seçeceksiniz Sisi’yi mi dediler. İstanbul halkı gereğini yaptı. 805 bin oy farkıyla onları sandığa gömdü, dersini verdi. Onlar şu anda Sisi’yle görüşüyor o denli mi? Artık yeniden birebir biz kaybedersek şu olur bu olur. Hayır. Bütün Millet İttifakı belediyelerinde her şey çok hoş oldu. Siz giderseniz tekrar Türkiye çok hoş olacak. ‘Bunlar yönetemez, bunlar yönetim edemez, bunlara devlet teslim edilemez.’ Bunlar dediğiniz kim? Ankara’da birebirini söylemelerinin bir tek sebebi vardı. Ankara’da 23 buçuk yıl jeliboncu bir başa Ankara’yı teslim ettiler. Ve Ankara’nın kaynaklarını sağa sola harcadı. 16 milyarı götürdü ANKAPARK’a batırdı. Ankara’nın içine girerken o gördüğünüz kapılara 255 milyon lira para harcandı. Ankaralının parasını har vurup harman savurdu. Ankara’nın birçok yerinde hala su yok, kanalizasyon yok. Hepsini tamamlamaya çalışıyoruz. 2013 yılından itibaren bir tane otobüs almamış. Daima paraları rantlı projede harcamış. Bir imar rantından bir milyar lira halkın kursağından alıp birilerinin cebine kondu. Türkiye’nin birinci 100 zengini içerisinde yalnızca Ankara Büyükşehir’den aldığı işlerle o listeye giren beşerler var.

EN ÇILGIN PROJEM ANKARA HALKINDAN ALDIĞIMI ANKARA HALKINA HARCAMAK: Hani biz Ankara’da personelleri çıkaracaktık? Ne oldu? Yok. Pekala toplumsal yardımları kesecektik. Ben şu anda 200 bin ailenin hiçbirini aç ve açık bırakmıyorum. Her birine kışın üçer ay doğal gaz veriyorum, her ay 17 aydır her birine birer kilo et veriyorum. Takviye alan ailelerin çocuklarının aç ve açık kalmaması eğitimini sürdürmesi, onların da yardım alır insan olmaması için çaba ediyorum. Okusunlar diye imtihan fiyatlarını biz ödüyoruz, kırtasiye fiyatlarını biz ödüyoruz. 16 bin öğrenci okusun diye servis fiyatını biz ödüyoruz. 15 bin öğrenci kantinde mahsun olmasın diye onlara günlük 15 lira kantin fiyatı ödüyoruz. Hani yardımlar kesilecekti? Kırsal kalkınmaya geldik. Bana ikide bir soruyorlardı; projen ne? Dedik; çok çılgın proje gördük Türkiye’nin her yerinde. Çılgın proje diye paraları har vurup harman savuruyorsunuz. Kendi paranızı harcayamayacağınız yerlere milletin parasını harcıyorsunuz. Kıymetli hizmet yapıyorsunuz diye çok eleştirmiştik. Ben de dedim ki benim en çılgın projem Ankara halkından aldığımı Ankara halkına harcamak. Ve kırsal kalkınma projesi yapmak suretiyle şu anda Ankara’da bütün çiftçilere arpa, buğday tohumu fiyatsız veriliyor. Belediyemize ürettiğimiz sıvı gübreler onlara dağıtılıyor. Traktör alan herkese mazot yardımı yapıyoruz. Artık hepsine güneş gücü takviyesi de vermeye başlıyoruz ki çalışsın üretsin bizler de aç kalmayalım. O yetmiyor, kurduğumuz Başşehir marketler sayesinde Bayan Kooperatifleri kurdurduk. Onlardan aldıklarımızı Başşehir Market’te satıyoruz. Artık halkın parasını savuran bir idare gitti halkın parasını düşünen, halk için harcayan, açını yoksulunu doyuran bir idare var. Bundan sonra bu türlü olacak. Benim anlattığım toplumsal yardım sayın genel başkanımızın Aile Takviye Sigortası’nın küçük bir örneği. Onun bu projesine nazaran her ailenin eline kesinlikle geçineceği, çoluğuna çocuğuna süt alabileceği, giydirebileceği, yedirebileceği kesinlikle bir gelir girecek. 6 bin lira alana diyelim ki 3 bin lira, 8 bin lira geliri olana 2 bin lira, 5 bin lira geliri olana 5 bin lira vermek suretiyle herkesin kesinlikle insanca yaşayacağı bir standardı kesinlikle kuracağız.

HER TÜRLÜ İFTİRAYI ATIYORLAR: Artık de tutturmuşlar PKK, PKK, PKK. Artık PKK kim biliyor musunuz? Ekrem Başkan’ın seçiminde güçleri yetmeyince 33 askerimizi şehit eden o olayın katilini, planlayıcısını televizyona çıkarttılar. O yetmedi İmralı’dan mektup okutan kendileri değil mi? Bunlar bu seçimi kazanmak için bütün tuşlara basıyorlar. Her türlü iftirayı atıyorlar. Niçin? Rant imparatorluğu bitsin istemiyorlar. Çakarlı araçlardan, imtiyazlardan vazgeçmiyorlar. Kendi çocukları gidiyor iş biliyor, onlara mülakat yok torpil var. Sonuç prestijiyle ülkede uyuşturucu artmış 10 yaşa kadar düşmüş. Sonlarımız delik deşik olmuş, ülke mülteci deposu olmuş. Şunu seçeceksiniz; bu idare devam etsin mi?

HAYALLERİMİZİ ÇALDILAR: O vakit artık sizleri azarlayan, ‘bizim çalışma koşullarımız uygun değil’ diyen hekimlere ‘defolun gidin, çekin gidin’ diyen bugün de ileti yazmış ‘lütfen geri gelin’ diye. Şayet bir çocuk yurt dışına gidemiyorum okuyacağım derse ona diyorsunuz; asalak. Söylenmedi mi bu kelamlar? Halbuki bu çocuk niçin okuyor, ailesi onun için dişinden tırnağından farklı para veriyor diyor ki; okusun istikbalini kazansın, işe girme imkanı yok diyor. Hele artan fiyatlar karşısında artık hiçbir genç yeterli bir otomobil alacağım, düzgün bir telefon alacağım, âlâ bir meskende oturacağım, tatil yapacağım diye hayal dahi edemiyor maalesef. Hayallerimizi çaldılar.

İHA’LAR SİHA’LAR SİZİN BABANIZIN MALI DEĞİL: O İHA’lar SİHA’lar sizin babanızın malı değil. 90’lı yıllardan beri bu ülkede üretiliyor, sizler geliştirdiniz çok teşekkür ediyoruz. Bize de düşen daha da geliştirmek. Nasıl eski hükümetler yapıp konutuna alıp götürmediyse siz de konutunuza alıp götürmeyeceksiniz. Ulusal siyaseti değişmez. Bize düşen daha da geliştirmek. Türkiye’nin etrafında, Türkiye’nin hudutlarında tehdit olduğu surece bizim onların hepsine muhtaçlığımız var. PKK silah bırakmadıkça o füzeler çıkacak o SİHA’lar gidecek o Kandil’e kesinlikle da o füzeleri yağdıracak. Bunlar yalnızca biz yaparız diyorlar her şeyi.

SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPARSINIZ: Ben diyorum ki bebek katilini biz varken kimse çıkaramaz. Lakin tekrar de siz teşekkür edersiniz çıkaracağım diye, sizden başkası yapmaz. Seçimi kazanmak için siz her şeyi yaparsınız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir