Pınar Gültekin Davasında Karar

Yeniden görülen Pınar Gültekin davasında, katil Cemal Metin Avcı, ‘canavarca hisle eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme’ hatasından haksız tahrik kararları uygulanmadan ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırıldı. Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı ise ‘suç meczuplarını gizleme, değiştirme ve yok etme’ hatasında 4 yıl mahpus cezası aldı.

Mertcan Avcı hakkında ‘suç meczuplarını gizleme, değiştirme ve yok etme’ hatasında 4 yıl mahpus cezası verildi

Cemal Metin Avcı tarafından katledilen Pınar Gültekin cinayetine ait yine görülen davada karar çıktı.

Yeniden görülen davada, katil Cemal Metin Avcı ve kardeşi tutuksuz sanık Mertcan Avcı’nın yargılanmalarına İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 4’üncü Ceza Dairesi’nde devam edildi.

Kararını açıklayan mahkeme, Cemal Metin Avcı hakkında ‘Canavarca hisle eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme’ kabahatinden haksız tahrik kararları uygulanmadan ağırlaştırılmış müebbet, kardeşi Mertcan Avcı hakkında ise ‘suç meczuplarını gizleme, değiştirme ve yok etme’ hatasında 4 yıl mahpus cezası verildi.

İzmir Bölge Adliyesi Mahkemesi, Pınar Gültekin cinayeti davasının tekrar görülmesine karar vermişti.

Pınar Gültekin cinayeti

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Kısmı öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz 2020’de Akyaka Mahallesi’nde yalnız yaşadığı konutundan ayrılmış, birebir gün ablasıyla telefonla görüştükten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı. Ailesinin Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunması üzerine başlatılan çalışmada Gültekin’i tanıyan şahısların listesi çıkarılmış ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelenerek görgü şahitlerinin tabirlerine başvurulmuştu.

Gültekin’i bağ meskeninde öldürdüğünü, itiraf etmiş ve tutuklanmıştı

Şüphe üzerine gözaltına alınan Cemal Metin Avcı, birinci tabirinde hakkındaki suçlamaları kabul etmese de kanıtlar ortaya konunca Gültekin’i bağ meskeninde öldürdüğünü, cansız vücudunu yaktıktan sonra varille Gülağzı mevkisindeki ormanlık alana attığını itiraf etmiş ve tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir