Sony, Üstün Görüntü Kalitesi ve AF performansı sunan FE 70-200MM F4 Macro G OSS II Lens™ ile Çekim Olanaklarını Genişletiyor


Kompakt ve hafif tasarıma sahip FE 70-200MM F4 Macro G OSS II telefoto zoom lensi, dünyanın ilk yarı makro çekimi ve zoom aralığı boyunca maksimum 0,5x büyütme özellikleri ile kendini gösteriyor.

Sony, 35 mm full frame α™ (Alpha™) E mount serisi ile uyumlu, F4 maksimum diyafram açıklığına sahip, 70 mm ila 200 mm odak uzunluklarını kapsayan telefoto zoom lens FE 70-200MM F4 Macro G OSS II’yi 12 Temmuz 2023’te kullanıcılar ile buluşturuyor.

Kompakt ve hafif tasarımıyla çok farklı alanlarda kullanılabilen FE 70-200MM F4 Macro G OSS II, zoom aralığı boyunca maksimum 0,5x büyütme özelliğiyle de yarı makro özelliği sunan dünyanın ilk zoom lensi olarak dikkat çekiyor. FE 70-200MM F4 Macro G OSS II, G lenslere özgü üstün yüksek hızlı ve yüksek performanslı AF özelliği ile üst düzey bir performans sunuyor. Ayrıca, bir telekonvertör (ayrı satılır) ile 400 mm’ye kadar süper telefoto çekim ve tüm zoom aralığı boyunca gerçek boyutlu 1:1 büyütmeli makro çekim yapılmasını mümkün kılıyor. 

Bu lansmanla birlikte yeni lens, Sony’nin 50. full frame E-mount lensi olma özelliğini de taşıyor. Sony, ilk lensten bu yana en yeni teknolojileri bir araya getirerek hem full frame hem de APS-C boyut formatlarını kapsayan E mount serisini genişleterek fotoğrafçıların ve videografikerlerin yaratıcı faaliyetlerini desteklemeye devam ediyor.

 

Tüm mesafeler için uygun, telekonvertörle uyumlu, kompakt ve hafif bir model

Toplam 149 mm uzunluğu ve yaklaşık 794 gr. ağırlığı (tripod yuvası hariç) olan FE 70-200MM F4 Macro G OSS II, spor sahneleri, manzaralar, kuşlar ve hatta makro fotoğrafçılık dahil olmak üzere çok çeşitli amaçlar için kullanılabiliyor.

70 mm’den 200 mm’ye kadar çekim yapabilen lens, zoom aralığı boyunca maksimum 0,5x büyütme ile dünyanın ilk yarı makro çekimini de mümkün kılıyor. Gelişmiş asferik lensler, köşeden köşeye eşit derecede mükemmel çözünürlük ve kontrasta katkıda bulunan lens, ayrıca ED (Ekstra-düşük Dağılım) cam, renk sapmalarını kolaylıkla bastırıyor.

Yüksek performanslı bir telekonvertörü (ayrı satılıriii) de destekleyen FE 70-200MM F4 Macro G OSS II, 400mm’ye kadar süper telefoto (APS-C fotoğraf makinesi ile kullanıldığında 600mm’ye eşdeğer) ile uzaktaki nesnelerin daha büyük boyutta ve güzel bokeh ile birlikte yakalanmasına olanak sağlıyor. SEL20TC lens ile, tüm zoom aralığı boyunca 1:1’e kadar makro çekimler yapılabiliyor.

 

Hızlı otomatik odaklama ve mükemmel video kayıt performansı

Sony’nin benzersiz XD (aşırı dinamik) doğrusal motoru, otomatik odaklama hızını %20’ye kadar artırıyor. Hareketli nesneler için izleme performansı da bir önceki modele kıyaslaiiv yaklaşık iki kat daha fazla geliştirilen lenste, hedef nesneyi yüksek doğrulukla izlenilmesini mümkün kılıyor. Yakınlaştırma sırasında odak izleme performansı da büyük ölçüde iyileştirilen lens, amiral gemisi α1 gövde ile eşleştirildiğinde, saniyede 30 kareye kadar yüksek hızlı seri çekimler yapma imkanı sağlıyor.

FE 70-200MM F4 Macro G OSS II, yeni SteadyShot MODE3 ayarı ile hareketli nesneleri çekerken kadraj dengesini vurgulayarak kamera sarsıntısı düzeltme algoritmasını optimize edebiliyor. Uyumlu bir fotoğraf makinesi gövdesiyle birleştirerek, fotoğraf makinesi sarsıntısını daha etkili bir şekilde telafi edilebilmesini ve film çekimlerinde sabitlemeyi maksimuma taşıyor.

 

Zorlu çekim şartlarında sezgisel ve güvenli kullanım

FE 70-200MM F4 Macro G OSS II, fotoğrafçıları ve videografikerleri destekleyen sezgisel ve güvenli bir kullanım sunuyor. Netleme aralığı sınırlayıcısı ve AF’den MF’ye (manuel netleme) anında geçiş yapan tam zamanlı DMF anahtarına ek olarak, kutuya dahil olan çıkarılabilir tripod yuvası, süper telefoto ve makro çekim sırasında bir denge hissi sağlıyor.

Flor kaplamaya sahip olan FE 70-200MM F4 Macro G OSS II, ön mercek yüzeyi ise parmak izlerini, tozu, yağı ve diğer kirleticileri mercek yüzeyinden çıkarmayı kolaylaştırıyor. Toza ve neme dayanıklı tasarımı ile zorlu koşullarda dış mekân kullanımı için ekstra güvenilirlik sağlarken aynı zamanda çekim özgürlüğünü de korumayı başarıyor.

 

Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik

Sony’nin Avrupa fotoğrafçılık merkezi 22 dilde hizmet veriyor ve ürün haberleri, yarışmalar ve her ülkedeki Sony etkinliklerinin güncel bir listesini içeriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir