TİP’te Ahmet Şık tepkisi: ‘Adaylıktan çekiliyorum’

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili adayı Mert Şahin Özsoy, TİP Milletvekili Ahmet Şık’ın HDP ile ilgili sözlerinin ardından parti üyeliğinden ve adaylıktan istifa etti.

İstanbul 3. Bölge 29. Sıra milletvekili adayı Özsoy, istifasını Twitter’dan duyururken, “Ahmet Şık’ı affetmiyorum” dedi.

Özsoy’un açıklaması şöyle: “Öncelikle Ahmet Şık’ı bu berbat kelamlarından ötürü kınıyor ve affetmiyorum. Bir Karadenizli olarak Kürt yoldaşlarımdan, tüm Türkiye halkı ismine özür diliyorum. Özgürlük uğraşımızın fakat kardeşçe yapılması gerektiğine inanıyor ve diğer dermanın olduğunu düşünmüyorum. Bu sebeple TİP (Türkiye İşçi Partisi) milletvekili adaylığından ve parti üyeliğinden geri çekiliyor, istifa ediyorum. Biz kazanacağız. Yaşasın Halkların Kardeşliği.”

Ne olmuştu?

TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın bir seçmenle sohbeti toplumsal medyada paylaşıldı. “O kadar sert ve sekter var ki HDP tabanında” diyen bireye Ahmet Şık, “Hâlâ var. Bak Selahattin bugün canımıza okumuş. Güya tıpkı ittifaktayız. Yapan da Selahattin. Selahattin’i çıkar HDP’den ortada HDP kalmıyor” karşılığını verdi.

Şık ve TİP daha sonra bir bildiriyle özür diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir